Zvýhodněné akreditace na festival PLÁCEK

Pondělí 8. duben 2024, 12:02

Třetí ročník brněnského festivalu PLÁCEK se odehraje od čtvrtka do soboty 9. – 11. května, tradičně v Brně a jeho základnou pro tento ročník budou prostory bývalé brněnské Káznice.

Tématem se nám letos stalo chtění - to, jak píšeme v manifestu, vnímáme jako impuls - impuls změny - změny, která není vždy jednoduchá, nebo příjemná, ale podstatná pro náš neustálý vývoj a proměnu. Zároveň chtění osobně vnímám jako důležitý jmenovatel ve vývoji mladých tvůrců, tak stejně jako v poznávání, přijímání a uchopování uměleckého jazyka. Mimo primární cílovou skupinu středoškoláků a čerstvých vysokoškoláků je pro nás důležité dialog nad chtěním, ale otevírat mezigeneračně - mluvit o schopnosti střízlivého pojmenovávání našich chtění, reflexi, přijímání a vzdávání se našich chtění...to je ostatně to co naši letošní práci na dramaturgii festivalu definuje, co jí občas klade překážky, a občas dává možnost, jakoby se podívat na naši práci z druhého místa.
Jako každý rok budou program plnit středoškolská studentská představení, ale též další hostující projekty, workshopy, masterclasses a hudební program.

Koordinátor festivalu Jakub Štrba za sebe osobně moc zve např. na hostující představení Rauschen, německého kolektivu fau, které proběhne v pátek 10. 5. od 18:30 v INDUSTŘE.

Rádi bychom studentům divadelních oborů nabídli možnost zakoupení zvýhodněné celofestivalové akreditace - ta opravňuje ke vstupu na veškerý festivalový program od představení, přes workshopy, až po hudební program. Proto když si koupí svoji akreditaci do 30.4. a při nákupu zadají slevový kód "SPOUSTACHTENI", dostanou slevu 20% a akre je výjde na 400,- za celé tři dny. K zakoupení jsou přes server smsticket na tomto odkazu: https://www.smsticket.cz/vstupenky/44200-festival-placek-2024-kaznice-brno

Více informací najdete zde v tiskové zprávě.